Genç Yetenek Geliştirme Programı

Üniversite ve şirket arasındaki işbirliği sayesinde, öğrenciler teorik bilgilerini uygulamaya dökebilecek staj fırsatları sağlanır ve staj sonrasında potansiyeli yüksek öğrenciler belirlenerek, şirketin istihdam kaynakları zenginleştirilir. İlgili gelişim programı, firmada mühendislik projelerinde part-time olarak uzun süreli görev yapacak öğrencilere deneyim kazanma fırsatı sunar ve 4. sınıf öğrencileri veya yüksek lisans eğitimi devam eden öğrencileri kapsar.

İlgili gelişim programı ile firmamızda mühendislik projelerinde part-time olarak uzun süreli görev alacak öğrencilere, deneyim kazanma fırsatı sunulmaktadır. İşe alım odaklı bir proje olarak tasarlanan programımız üniversitede 4.sınıfı okuyan veya yüksek lisans eğitimine devam eden öğrencileri kapsamaktadır.

Gelişim Programına Seçilecek Adaylarda Aranan Kriterler Nelerdir?

Lisans eğitimi boyunca yıl kaybı olmadan bir üst eğitime geçmiş olması,

Lisans eğitimi not ortalamasının 3.00 ve üzerinde olması,

Haftanın min. 3 günü işletme stajı yapacak şekilde ders programının belirlenmiş olması,

11 ay sürecek staj programına devam edebilecek olması,

İyi derecede İngilizce biliyor olması,

Tercihen ilgili bölüm hocasının referansı ile başvurması,

Öğrenmek, üretmek ve gelişim için istekli olması beklenmektedir.

*Bu şartları sağlayan öğrencilerin özgeçmişleri değerlendirildikten sonra insan kaynakları ve ilgili bölüm müdürleri ile mülakata tabi tutulacak, olumlu bulunan adaylar staja kabul edileceklerdir.

Ellipse Ellipse Ellipse Ellipse
Ellipse Ellipse Ellipse Ellipse

Dönmez Genç Yetenek Geliştirme Programının Öğrenciye Kazandıracakları Değerler

Yetenek ve yetkinliklerini keşfetme,

Hangi alanlarda başarılı olduğunu görme,

Gelişim alanlarını / ihtiyaçlarını belirleme,

Çalışma hayatı ve branşı ile ilgili öz güveninin artmasına ve iş ortamı hakkında önceden fikir sahibi olma,

İlgili ve diğer bölümlerin profesyonelleri ile bağlantı kurma imkanı,

Otomotiv sektöründe deneyim kazanma ve mesleki gelişimine katkıda bulunma fırsatı sunar.

*Program sonunda; yeteneklerini keşfeden ve kariyer yolunda emin adımlarla ilerleyen genç yeteneklerimiz açık pozisyonlar doğrultusunda değerlendirilerek tam zamanlı çalışmaya başlayacaklardır.

Üniversite Teknik Gezileri

Genç Yetenek Programı kapsamında gençlere istihdam alanı yaratmanın yanı sıra öğrenci kulüpleri ile devamlı temas içerisinde olan Dönmez Debriyaj, yılın belli periyotlarında öğrencileri teknik gezilerle ağırlıyor.

İlgili birimlerce öğrencilere, detaylı anlatımlarla sunum yapılarak fabrika gezdiriliyor, böylece üretim hattı turu esnasında ve gezi tamamlandığında, yapılan uygulamalı anlatım sayesinde, hedeflerine bir adım daha yaklaştırmış olmanın mutluluğu ile uğurluyoruz.

Nasıl Başvurabilirsin?

Dönmez Debriyaj ilgili başvurularınız, aşağıda yer alan başvuru formu butonu aracılığıyla veya kariyer@donmezdebriyaj.com.tr adresine göndereceğiniz özgeçmişiniz üzerinden değerlendirilecektir. Bağyurdu OSB'de yer alan fabrikamızda da başvuru yapmak mümkündür.

İlgili departmanımız, olumlu sonuçlanan başvuru sahiplerine telefon görüşmesi ile sonuçları bildirmektedir. Bu görüşme sonrasında tarafınıza, içerisinde mülakata dair bütün detayların bulunduğu bir davet e-postası gönderilecektir. Mülakata gelecek adayların, maile ek olarak gönderilen başvuru formunu eksiksiz doldurup mülakata getirmeleri gerekmektedir. Bu işlem, mülakat öncesinde doğrudan görüşmeye alınmanız için önemli bir adımdır.